Kolor szary w aranżacjach wnętrz wciąż cieszy się dużym uznaniem. Niegdyś kojarzony raczej z brudnym odcieniem bieli, dziś jest chętnie wykorzystywany w nowoczesnych aranżacjach mieszkań i domów. Co warto wiedzieć o tym trendzie, by na stałe wprowadzić go do własnej przestrzeni domowej?

Minimalistyczna forma, brak niepotrzebnych zdobień i dekorów, ozdobnych frezowań czy dziwnych, fikuśnych raczej uchwytów. To wyznaczniki modnych, nowoczesnych mebli kuchennych, które dostępne są na rynku w wyjątkowych odcieniach szarości. I choć można by uznać tę barwę raczej za surową i chłodną, z dużym powodzeniem można meble w tym odcieniu zestawić z pomysłem z innymi dodatkami. Jakimi? Oto i podpowiedź.

Biały blat roboczy, dostępny na wysoki połysk, to idealne zestawienie do szarych mebli kuchennych. Do tego białe dodatki i niezbędne sprzęty gospodarstwa domowego sprawią, że z pozoru chłodny klimat kuchennej zabudowy zdecydowanie się ociepli. Dobrym rozwiązaniem będzie też montaż przeszklonych szafek wiszących z białym wnętrzem. Jeśli zaś nie jesteśmy zwolennikami bieli jako takiej, z równie dużym powodzeniem warto zestawić szarość mebli kuchennych z czarnymi dodatkami – chociażby blatem roboczym, czarnym stołem kuchennym i równie ciemnymi krzesłami. Czerń bowiem ma w sobie tę moc podkreślenia elegancji aranżacji kuchennej i wydobycia z niej charakteru bliskiego ekstrawagancji.

W poszukiwaniu idealnych mebli do naszej kuchni warto zdać się na szeroki wybór asortymentu dostępnego w dobrych sklepach z meblami oraz na indywidualne dopasowanie dostępnych tam mebli do własnych gustów  i potrzeb. I wówczas sukces aranżacyjny jest murowany.