Jak przekonują doświadczeni sprzedawcy branżowi i specjaliści od aranżacji i projektowania wnętrz – meble do małej kuchni nie różnią się niczym szczególnym od tych dedykowanych kuchniom dużym. Te do mniejszej przestrzeni kuchennej należy jednak dobierać z większą rozwagą i zastanowieniem. Bo szybko okazać się może, że standardowe szafki kuchenne w naszej kuchni nie będą miały racji bytu. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się bowiem wielofunkcyjne szafki – chociażby typu cargo. Nowoczesne systemy obrotowe cargo (choć nie tylko), pozwalają na stworzenie w kuchni mini – spiżarni i umieszczenie w jednej szafce sporej ilości zapasów. Z pewnością rozwiązanie to przyda się w tych kuchniach, w których metraż i blat roboczy jest dość ograniczony, a potrzeba zaprowadzenia ładu i porządku jest bardzo duża.

Szafki kuchenne w postaci wygodnej i funkcjonalnej meblościanki, również są dziś często wybierane. Dużym atutem podkreślającym ich popularność pozostaje atrakcyjna cena oraz szeroka dostępność. Dlatego też producenci mebli kuchennych stają niemal na głowie, by stworzyć potencjalnym kupującym jak największe możliwości wyboru i zakupu.

Oczywiście nowoczesne szafki kuchenne we współczesnej odsłonie nie muszą być stricte standardowe i mogą zarówno swoimi wymiarami, jak i funkcjonalnością, nieco odbiegać od ogólnie przyjętych standardów projektanckich. Warto więc otworzyć się na to, że w dobie dzisiejszych możliwości, realne staje się także zamówienie szafek kuchennych na wymiar. Zdecydowanie warto!