Przyjęło się i powszechnie utarło stwierdzenie, że meble kuchenne dedykowane są w zasadzie tylko jednemu pomieszczeniu domowemu – kuchni. Nic jednak bardziej mylnego. Zarówno eksperci od aranżacji wnętrz, jak i sami inwestorzy przyznają – dziś funkcję kuchenną niejako kuchni odbiera jadalnia – szczególnie wówczas, gdy jest wydzielonym wnętrzem lub całkiem odrębnym pomieszczeniem.

W dobrze urządzonej jadalni, podobnie jak w kuchni zresztą, nie powinno być mowy o przypadkowym doborze mebli i ich zestawieniu. Dobrze więc z rozmysłem planować aranżację wnętrza i skupiać się nie tylko na tym, co ładne, ale przede wszystkim na tym, co w pełni funkcjonalne.

W dobrze zaprojektowanej i zaaranżowanej jadalni najważniejszym meblem pozostaje stół. To, na jaki się ostatecznie zdecydujemy, decyduje o całości klimatycznej wnętrza i ogólnej, a przecież tak pożądanej, przytulności aranżacyjnej.  I tu od razu można obalić wciąż funkcjonujący mit – idealne miejsce do spożywania posiłków nie musi być wcale wyjątkowo przestronne i duże. Dobrze, jeśli jest przede wszystkim ergonomiczne i efektownie zaaranżowane. W bogatej ofercie meblowej dostępnej współcześnie – można wybierać i przebierać. Bo propozycje stołów są naprawdę różnorodne. A co ważne – dostępne są nie tylko te duże modele, ale i te zaliczane raczej do całkiem niewielkich.

Nieduże stoły, z możliwością dowolnego rozłożenia – to przyszłość branży meblowej, z której dziś wszyscy korzystają z prawdziwą przyjemnością. Cóż bowiem za problem, jeśli przy większym lub bardziej uroczystym obiedzie, po prostu rozłoży się stół, by zmieścili się przy nim wszyscy członkowie kilkuosobowej rodziny? Na co dzień zaś taki stół z powodzeniem może stać nierozłożony, nie zajmując przy tym zbyt wiele miejsca i pozwalając cieszyć się dostępną, wolną przestrzenią użytkową.

Przy zakupie stołu do jadalni warto najpierw dobrze poznać ofertę meblową na rynku. Wszystko po to, aby trafić możliwie najlepiej i by móc cieszyć się z udanego zakupu przez długie lata.